Mėnuo: 2015 lapkričio

Žibintų šventė 2015.11.26Žibintų šventė 2015.11.26

Lapkričio mėnesį prasideda tamsos metas. Aplink viskas nurimsta, nutyla. Gamta panyra į sapną. Dabar žmonės nemėgsta šio laikotarpio. Gal pamiršo, kad kiekvienas laikas yra labai prasmingas ir reikalingas?
Akmenės rajono Akmenės vaikų l/d „Gintarėlis” priešmokyklino ugdymo grupės vaikai ir tėveliai ketvirtadienio vakarą sutiko neįprastai. Šiam vakarui vaikai ir tėveliai ruošėsi, gamino žibintus, juos margino įvairiausiomis spalvomis.

Šį vakarą visus pasitiko priešmokyklinio ugdymo pedagogė G. Nakienė ir pakvietė užsidegti žibintą. Žibintas mums visiems primena, kad nors lauke ir tamsu, viduje visada šilta ir šviesu. Viduje – tai sieloje. Sielos šviesa ir yra tikroji žibinto šviesa, kurią svarbu saugoti, prižiūrėti ir neleisti tai šviesai užgesti.

Užsidegus žibintus visus tėvelius ir vaikučius priešmokyklinio ugdymo pedagogė G. Nakienė palydėjo į vidinį darželio kiemelį, kuriame prie papuoštos pušelės visų laukė jaukiai įsitaisiusi, su knyga rankose, auklėtinės Andrėjos mamytė (l/d „Gintarėlis” logopedė) L. Ivanovienė.

Ji visiems papasakojo, apie tamsą, vaikų baimes tamsai, pakalbino vaikus ir tevelius, paklausdama apie jų baimes. Po pokalbio pasekė pasaką „Mėlynas autobusiukas, kuris bijojo tamsos”.

Po pasakojimo, visi vaikučiai buvo apdovanoti garžiosiomis „motulės” vaišėmis, o  žibintus nešėsi į namus, kad visa šeima sušiltų, kad būtų šviesiau ir jaukiau, kad širdutėse nuolat rusentų gėrio ir meilės žarija.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė G. Nakienė

Logopedė L. Ivanovienė

Auklėtoja L. Danusevičienė

 

Atliekų mažinimo savaitėAtliekų mažinimo savaitė

Akmenės vaikų lopšelio – darželio „Gintarėlis”  bendruomenė bendradarbiauja su Všį „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centru” bei lapkričio 21-29 dienomis dalyvavo Europos sąjungoje vykstančiuose Atliekų mažinimo savaitės Europoje (European Week for Waste Reduction (EWWR) renginiuose. visą šią savaitę žiūrėjo mokomuosius filmukus apie atliekų mažinimą, rūšiavimo svarbą kasdien rytinėje ir vakarinėje veiklose ir juos analizavo.

DSCF2141 DSCN4046 DSCF2138DSCN4058 (1)  DSCN4064 DSCN4105 DSCN4108 image004

Iškyla į Akmenės krašto muziejųIškyla į Akmenės krašto muziejų

Akmenės vaikų lopšelio darželio „Gintarėlis“ „Boružėlių“ grupės auklėtojos, ugdytiniams organizavo pažintinę iškylą Į Akmenės krašto muziejų, aplankyti drugelių ekspozicijos. Iškylos metu keliavome Akmenės miestelio takeliais, prisiminėme kaip saugiai pereiti gatvę, grožėjomės sutvarkyta aikšte.  Muziejuje mažuosius pasitiko muziejaus darbuotoja, kuri papasakojo smalsiesiems lankytojams apie drugelių  sandarą, kaip maitinasi. Vaikai  galėjo stebėti jų kokonus, taip pat sužinojo, kiek ilgiausiai gyvena, pamatė didžiausią bei per padidinamąjį stiklą stebėjo mažiausiąjį drugelį.  Aplankėme ir „Drugelių namus“ .  Krykštavo vaikai iš džiaugsmo, kai pamatė skraidančius, įvairiaspalvius drugelius. Susidomėję stebėjo kaip jie maitinasi vaisiais, aptarinėjo jų spalvas, dydį, prisiminė ir pasakojo, kokius drugelius vasarą matė.

Iškylos metu vaikai patyrė gerų emocijų, įgijo naujų žinių, buvo aktyvūs, smalsūs.

 

Auklėtoja L. Numsėdienė

DSCF1649 DSCF1653 DSCF1658 DSCF1651

Mažųjų išvyka į Kamanų gamtinį rezervatąMažųjų išvyka į Kamanų gamtinį rezervatą

Akmenės vaikų lopšelio darželio „Gintarėlis“ „Boružėlių“ grupės ugdytiniai ir auklėtojos, lankėsi Kamanų rezervato direkcijoje. Mažuosius lankytojus pasitiko vyr. specialistė K. Grigaliūnienė, kuri vaikams parodė mokomuosius filmukus apie Kamanų rezervatą ir kaip paukšteliai, žvėreliai ruošiasi žiemai. Po to buvome pakviesti  į lankytojų centrą, kur vaikai  galėjo susipažinti su Kamanų pelkės turtais. Juos galėjo liesti, pauostyti, išgirsti. Geriausiai vaikams sekėsi atspėti, kur paslėpti kankorėžiai. Nukeliavę „į pelkę“ vaikai išbandė savo jėgas, keliant sausų ir šlapių durpių kibirus, vertino, kurios durpės sunkesnės, lengvesnės. Atsisėdę ant „samanų“ pakloto, vaikai  mėgavosi jų minkštumu, švelnumu. Taip pat vaikai apšvietimo dėka stebėjo  pelkę naktį. Klausėsi pelkės gyventojų balsų, bandė atspėti, kas tai.

Ne tik vaikams, bet auklėtojoms ir kartu važiavusioms mamytėms buvo  taip įdomu, smalsu, kad net nepastebėjome kaip prabėgo kelios valandos, ir kad laikas grįžti į darželį. O grįžome visi, kupini  įspūdžių, naujų potyrių ir geros nuotaikos.

Auklėtoja Leta Numsėdienė

DSCF1513 DSCF1539

 

Mes mokomės vieni iš kitųMes mokomės vieni iš kitų

PRISIVILIOTI SĖKMĘ – REIŠKIA IŠNAUDOTI GALIMYBES  (George S. Clason)

 

Lapkričio 18 d. Šiaulių rajono. Kuršėnų lopšelyje – darželyje „Nykštukas” vyko respublikinė metodinė – praktinė konferencija „Mes mokomės vieni iš kitų”. Buvo diskutuojama aktualia tema apie vaikų vertinimą – „Naujas žingsnis į vaiko vertinimą”. Konferencijoje galėjome pasidalinti savo gerąja darbo patirtimi. Auklėtoja L. Numsėdienė skaitė pranešimą „Ikimokyklinio ugdymo pasiekimų vertinimas Akmenės vaikų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis”. Buvo pristatyta vaikų pasiekimų vertinimo darželyje sistema, kaip buvo ji koreguota, šiais mokslo metais pradėjus vaikus vertinti pagal naujai išleistas ikimokyklinio ugdymo metodines rekomendacijas. Logopedė L. Ivanovienė skaitė pranešimą „Specialiųjų ugdymosi poreikių bei kalbinių gebėjimų vertinimas Akmenės vaikų lopšelyje – darželyje “Gintarėlis”. Ji pristatė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus specialiųjų ugdymo(si) poreikių turinčių vaikų pritaikytų ugdymo programų formas bei 5-7 metų vaikų gebėjimo atpažinti kalbos taisyklingumą vertinimą.

Apie vaikų pasiekimus ir jų vertinimą taip pat skaitė bei stendinius pranešimus pristatė pedagogės  iš Šiaulių, Telšių, Jurbarko, Panevėžio. Konferencijos metu  įgijome praktinių žinių, kurias  taikysime savo darbe.

Numsėdienė ir L. Ivanovienė

Visuotinis tėvų susirinkimasVisuotinis tėvų susirinkimas

Akmenės rajono Akmenės vaikų lopšelis-darželis „Gintarėlis” lapkričio 19 dieną visus ugdytinių tėvelius sukvietė į visuotinį tėvų susirinkimą. Jo metu darželio direktorė L. Garalienė ir visuomenės sveikatos specialistė G. Meižienė, supažindino tėvelius su vaikų sergamumu darželyje, sveikatos saugojimu, aptarė ir kitas aktualias temas. Susirinkimo metu buvo surengta meninio ugdymo, dailės būrelio ugdytinių darbų parodėlė, kurią organizavo meninio ugdymo pedagogė J. Varanavičienė.

Visuotiniame susirinkime meninę programėlę tėvams parodė darželio ugdytiniai.

DSCN3979 DSCN4001 DSCN3934

Tarptautinė tolerancijos diena kartu kurkime TOLERANCIJOS MOZAIKĄ!Tarptautinė tolerancijos diena kartu kurkime TOLERANCIJOS MOZAIKĄ!

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau tryliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios –  Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Šiais metais Tolerancijos dienos simbolis yra MOZAIKA.

Akmenės rajono Akmenės vaikų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdymo grupės lapkričio 16- tą dieną aktyviai dalyvavo tolerancijos dienos paminėjime.

Minėdami šią dieną ugdytiniai kūrė įvairias mozaikas iš spalvoto smėlio, plastikinių kamštelių, pagaliukų, lapelių, šios mozaikos simbolizavo lygybę, toleranciją.

Prie tolerancijos dienos minėjimo prisidėjo ir aktyviai dalyvavo: renginio organizatorė, logopedė L. Ivanovienė, „Boružėlių“ grupės ugdytiniai ir auklėtoja L. Numsėdienė, „Saulučių“ grupės ugdytiniai ir auklėtojos L. Krasauskienė ir G. Garbaliauskienė, „Drugelių“ grupės ugdytiniai ir auklėtojos Z. Pranckienė, D. Jurgelienė, „Meškučių“ grupės ugdytiniai ir auklėtojos G. Nakienė ir L. Danusevičienė.

Tarptautinės tolerancijos dienos minėjimas labai aktualus šiuo laikmečiu, todėl labai svarbu, kad tolerancija būtų skiepijama jau nuo ikimokyklinio amžiaus.

Renginio organizatorė

Logopedė L. Ivanovienė

Akmenės l.d. GINTARĖLIS. tolerancija 2015 2Akmenes l.d. GINTARELIS. tolerancija 2015 1