Diena: 2018-06-21

SPALVOTAS KOJINAIČIŲ PASAULISSPALVOTAS KOJINAIČIŲ PASAULIS

Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Gintarėlis“ muzikos mokytoja ir logopedė vykdė integruotą projektą ,,Spalvotas kojinaičių pasaulis“, kuriame dalyvavo 50 priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, gimnazijos 2b klasės mokiniai ir jų tėveliai.

Projekto metu buvo pravestos edukacinės veiklos ,,Atverkime močiutės skrynią“, kur mažieji ugdytiniai dainavo daineles, žaidė žaidimus, spėliojo mįsles,  lietė ir apžiūrinėjo  natūralią vilną, siūlą, gijas ir įvairias  kojines. Stebėdami pedagogių parengtą vaizdinę medžiagą, vaikai susipažino su siūlo atsiradimu, mokėsi taisyklingai apibūdinti kojines pagal spalvas, raštus ir kitas savybes. Labiausiai mažiesiems patiko stebėti kaip ,,gimsta“ kojinė mezgama virbalais ar neriama vąšeliu. Refleksijos metu ugdytiniai patys kūrė raštus spalvindami, dekoruodami kojinaites.

Mūsų lūkesčius pranoko vaikų ir jų tėvelių sukurti ketureiliai, pasakos  ir  dekoruotos kojinės. Džiugina tai, kad sėkmingas bendradarbiavimas su tėvais mus paskatino išleisti kūrybinių darbų leidinuką.

Projektą vainikavo visų dalyvių apsilankymas darželyje. Čia jie galėjo apžiūrėti savo darbų parodėlę, skaityti eilėraščius, pasidžiaugti nuspalvintomis kojinėmis. Šventę papuošė darželio priešmokyklinės grupės vaikų suvaidinta muzikinė pasakėlė ,, Kojinaičių karalystėje“. Mažieji aktoriai turėjo puikią galimybę per kalbą, judesį ir muziką parodyti savo kūrybinius gebėjimus. Visi dalyviai prisiminimui gavo padėkas ir dovanėles.

Organizuojant projektą vienas iš tikslų buvo įtraukti vaikus, turinčius kalbos, kalbėjimo sutrikimų bei specialiųjų ugdymosi poreikių. Logopedinių pratybų metu vaikai atliko kojų pirštukų mankšteles, mokėsi aiškiai ir sklandžiai tarti  žodelius, įvardinti patiriamus pojūčius, turtinti ir  aktyvinti žodyną,  kurti kojinaičių pokalbius. Muzikinių veiklų metu ugdytiniai mokėsi dainelių apie kojinaites, atliko vokalinius ir smulkiąją motoriką lavinančius pratimus.

Anot Margo Džones ,,…jei labai nori ką pasiekti, tai ir pasieksi. Gali prireikti kantrybės, labai sunkaus darbo, tikros kovos ir daug laiko; tačiau pasiekti galima. Šis tikėjimas- būtina bet kokios ar kitokios veiklos, kurios besiimsi, sąlyga“. Ir tik nuoširdus tikėjimas mūsų vaikais ir sėkmingas bendradarbiavimas su tėvais bei gimnazijos bendruomene, mums leido pasiekti puikių rezultatų, patirti džiugių emocijų ir įgyti naujos patirties.

 

Projekto organizatorės logopedė Laura Ivanovienė ir muzikos mokytoja Vitalija Guobienė

DSCN4971 DSCN4981 DSCN4985 DSCN5001 DSCN5016 DSCN5030 DSCN5032 DSCN5035 DSCN5039 DSCN5058

 

PAŽINTINĖ- TIRIAMOJI VEIKLA, KELIONĖ Į DRUGELIŲ NAMUSPAŽINTINĖ- TIRIAMOJI VEIKLA, KELIONĖ Į DRUGELIŲ NAMUS

Kai pievos žaliuoja, skleidžiasi gėlės, sprogsta pumpurai iš miego bunda  gausybė vabzdžių, kuriais domisi, džiaugiasi išvydę vaikai. Vyko  teminė  savaitė „Kas pievoje gyvena“ , kad vaikai sužinotų, ir susipažintų su jų įvairove. Vaikai informacijos ieškojo knygelėse, enciklopedijose, skaitė jų pavadinimus plakatuose, tyrinėjo rastus pievoje, žiūrėjo filmukus. Domėjosi  apie vabalų gyvenimą, kuo jie naudingi. Sužinojo, kad  yra ne tik  labai naudingų gyvąjai gamtai vabalėlių, bet ir kenkėjų. Taip pat galime sutikti gal net labai pavojingų mūsų gyvybei.

Šios savaitės pažintinė veikla tęsėsi ir netradicinėje erdvėje, nuvykus į  Akmenės krašto muziejų. Vaikai galėjo aplankyti „Drugelių namus“, susipažinti su  jų įvairove, spalvų grožiu, raštais, dydžiais, stebėti išsiritusių drugelių pirmąjį skrydį, ką ir kuo minta. Drugelių kolekcijoje radome ir dažniausiai į darželio teritoriją  atskrendančius drugelius tai-  „Citrinukai“.

Aplankėme ir kitas vykstančias parodas: atrasto lobio  senų monetų parodą, pašto ženklų kolekciją, V. Kutkienės tapybos darbų parodą „Bundanti žemė“. Autorės piešiniuose  vaikai pamatė daug žinomų gėlių, jas pavadino, džiaugėsi jų spalvų įvairove.

Dėkojame gidui Mindaugui Laukiui  už  šiltą bendravimą, dėmesingumą vaikams ir nuostabias pažintines pamokėles mažiesiems „Boružėlių“ grupės smalsučiams.

„Boružėlių“ grupės auklėtojos Leta Numsėdienė ir Liongina Krasauskienė

DSCN5186 DSCN5189 DSCN5208 DSCN5220 DSCN5239 DSCN5242 DSCN5248 DSCN5253