Akmenės rajono Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje “Gintarėlis” lankėsi policijos bičiulis Amsis bei Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Akmenės rajono policijos komisariato pareigūnė Aušrinė Šarauskienė. Ugdytiniai su dideliu susidomėjimu žiūrėjo svečių rodomą filmuką apie policijos bičiulio Amsio patarimus. Jie supažindino mažuosius renginio dalyvius su taisyklėmis, kurių būtina laikytis kelyje, gatvėje, kieme. Papasakojo apie saugos diržų ir atšvaitų naudojimo svarbą.
Renginio pabaigoje Amsis su policijos pareigūne padovanojo vaikams atšvaitus, kuriuos galės prisisegti prie striukytės ar užsisegti ant rankytės. Auklėtojoms įteikė po knygelę saugaus eismo tema, kad galėtų toliau lavinti vaikų saugaus eismo įgūdžius.
Kasmet Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“ ugdytiniai dalyvauja lapkričio 16-ąją inicijuojamoje Tarptautinės tolerancijos dienos Lietuvoje paminėjime.
Grupėse vyko pokalbiai apie draugiškumą, draugystę, pagarbą, gerumą, apie supratimą, kad kitas žmogus gali skirtis nuo kitų. Kiekvieną žmogų privalome priimti tokį, koks jis yra.
Šiemet tolerancijos simbolis yra raktas.
Pačius mažiausius “Kiškučių” grupės ugdytinius (auklėtojos R. Ivanauskienė ir Z. Virkutytė) aplankė Akmenės gimnazijos mokinės, jaunosios Maltiečių ordino savanorės (kartu su spec. pedagoge E. Radionova) ir linksmai praleido popietę su mažaisiais žaisdamos žaidimus, ratelius.
„Boružėlių“ grupės vaikais aptarė Tolerancijos žodžio reikšmę, svarbą mūsų kasdienybėje. Auklėtojos L. Numsėdienė ir L. Krasauskienė kartu su logopede L. Ivanovienė kvietė vaikus diskutuoti kaip kartu galime vieni kitiems padėti bei būti tolerantiškais. Žiūrėjo animacinius, mokančius užjausti, padėti, būti gerais vienas kito atžvilgiu, filmukus. Vaikai taip pat susibūrė į kūrybines dirbtuvėles ir kūrė Tolerancijos plakatą. Jie spalvino savo mažąsias širdeles, kuriose daug gerumo „raktelių“. Simboliškai jas sudėjo į vieną gerumo širdelę, vieni kitiems įteikėme po simbolinį gerumo raktelį. Sustoję į draugystės ratelį savo dienelę įprasmino klausydamiesi Tolerancijos himno.
,, Saulučių” grupės vaikai ir auklėtoja G. Garbaliauskienė kalbėjo apie draugiškumą ir gerumą, kokie poelgiai tai rodo, aptarė kaip reiktų elgtis konkrečiose situacijose. Spėjo mįsles apie raktus, jį tapė naudodamiesi pasidarytu trafaretu, žaidė žaidimą “,,Šilta-šalta”, ieškodami paslėpto rakto. Žiūrėjo animacinius filmukus ir aptarė herojų elgesį.
„Meškučių“ grupės vaikai (priešmokyklinio ugdymo pedagogės G. Nakienė ir J. Navickienė) pasirinko muzikinį raktą – smuiko raktą. Daina ir šokis taip pat suartina žmones, moko draugiškumo, bendravimo tarpusavyje, kantrybės. Visą savaitę ugdytiniai pasakojo, kokį draugą norėtų turėti, piešė savo draugų portretus, žiūrėjo ir aptarė animacinį filmuką „Geriausias draugas“, kuriame pasakojama apie berniuko ir raganosio draugystę.
Visos savaitės veiklą vainikavo dviejų grupių, „Meškučių“ ir „Drugelių“ (auklėtoja Z. Pranckienė), bendra pramogėlė. Visi vaikučiai, sustoję į gražų ratelį uždainavo draugystės dainą, žaidė žaidimus, šoko ratelius bei apvedžioję savo ir draugo delniukus, palinkėjo vieni kitiems draugystės, ramumo ir daug šypsenų.
Mažos širdelės plaka ramiai, kas raktelį atras, atrakins lobį didžiausią-meilę. Mažos akelės žiūri linksmai, jei raktelis tiks, ten suras džiugesį ir pasitikėjimą.
Pagal auklėtojų pateiktą informaciją, parengė logopedė Laura Ivanovienė
Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“ priešmokyklinio ugdymo „Meškučių“ grupės vaikučiai ir jų auklėtojos buvo pakviesti apsilankyti bei susipažinti su V. Zubovo dvaru, esančiu Dabikinės kaime.
Nuvykus, mus pasitiko bendruomenės narė D. Pačerinskienė ir linksmoji raganaitė ( J. Mačiulytė-Ruginienė). Raganaitė papasakojo apie čia gyvenusius dvarininkus, aprodė parką su šimtamečių liepų alėja. Vėliau raganaitė visus pakvietė į patį dvarą, kur mus pasitiko ir didžiulį įspūdį paliko dvaro kambariuose įsikūrę vaiduokliai, pakampiais besidraikantys voratinkliai, su neregėto dydžio vorais, būrys nuostabių raganų… Sužinojome, kad visa tai dar liko nuo dvare vykusios helovyno šventės.
Po to raganaitė pasekė pasaką ir visus pakvietė raganaičių šokiui.
Grįžome daug pamatę, sužinoję ir linksmi.
Priešmokyklinio ugdymo pedagogės: G. Nakienė ir J. Navickienė
,,Mes kaliausės, mes kaliausės, kai triukšmaujam plyšta ausys !“
Taip triukšmingai prasidėjo Padėkos diena Rudenėliui Akmenės rajono Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje ,,Gintarėlis“.
Šventei visi nuoširdžiai ruošėsi, nes kiekvienam buvo smalsu – kokių staigmenų bus šią ypatingą dieną? Tėveliai ir auklėtojos kartu su vaikučiais gamino nuostabiausias darbelius iš įvairiausių rudens gėrybių. Darželio koridoriuje buvo eksponuojama rudens kompozicijų paroda.
Renginį pradėjo šventiškai nusiteikusios kaliausės (auklėtojos Regina Ivanauskienė, Liongina Krasauskienė ir muzikos mokytoja Vitalija Guobienė). Kiekviena iš jų atsakingai dirbo savo darbus- viena saugojo per vasarą vyšnias, kita- bulvių lauką, o trečia- javus, kad niekas nepritrūktų duonelės. Šventės metu vaikai kartu su kaliausėmis minė mįsles, žaidė įvairius žaidimus, šoko ratelius, deklamavo ir dainavo. Kiekviena grupė paruošė po dainelę – sveikinimą Rudenėliui ir dovanojo jam savo spalvas.
Po ,,fotosesijos” su kaliausėmis, visi buvo pamaloninti namine duonele su medumi. Vaikai džiaugėsi, kad duonelė buvo labai skani ir kaliausė Javinukė puikiai atliko savo darbą (niekam neleido niokoti javų derliaus).
Už aktyvų dalyvavimą kūrybinėje parodoje kaliausės vaikams ir jų tėveliams įteikė po padėką.
Smagu buvo pabūti kartu, pajusti kūrybos džiaugsmą ir pasidžiaugti auksaspalvio rudenėlio dovanomis.