Akmenės rajono Akmenės gimnazijos Ikimokyklinio ugdymo skyrius „Gintarėlis“ prisijungė prie socialinio projekto taikai ir vienybei žemėje „Mūsų namai – dorybių žemė“su šokiu žemei, skirtu MŪSŲ planetai, gyvybei joje – apkabinkime žemę. Šokdami dėkojome ŽEMEI.
Neformaliojo ugdymo (šokio) pedagogė Rima Juškuvienė
Balandžio 26d. , esant šiltoms oro sąlygoms, susiruošėme į mūsų miestelyje esantį gamtos ir kultūros parką. Išvykos metu klausėmės upelio čiurlenimo, medžių ošimo, paukštelių čiulbėjimo. Ieškojome augaliukų –tyrinėjome jų sandarą. Rinkome nukritusias šakas ir tuo pačiu lyginome – kuri storesnė, ilgesnė… Vaikučiai žolėje pamatė šokuojančią varlytę, kuri nušokavo link upelio. Pusiaukelėje visi susėdome ant suolelio ir paskanavome obuoliukų. Juk miške valgyti taip skanu… Prikvėpavę gaivaus miško oro, grįžome į grupę.
Kasmet balandžio mėnesio paskutinį trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena, skatinanti kurti tylesnius namus, tylesnes ugdymo įstaigas, tylesnę poilsio aplinką.
Akmenės gimnazijos ikimokykliniame ugdymo skyriuje ,,Gintarėlis‘‘ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė grupėse pakalbėjusi su vaikais apie triukšmo žalą sveikatai ir įteikusi tylos veiduką, pakvietė visus į renginį salėje. Netikėtai į salę įsiveržęs Triukšmadarys (auklėtoja L.Krasauskienė) pagal roko muziką pakvietė vaikus patriukšmauti. Pamatuotas triukšmo lygis. Pasirodžiusi Tylos fėjai (auklėtoja L. Numsėdienė), skambant tyliai relaksacinei muzikai paprašė vaikų įsiklausyti į tylą: kokios ji spalvos, didelė ar maža; paklausyti jūros ošimo, paukštelių čiulbėjimo…Vaikai skambantį varpelį turėjo perduoti vienas kitam jam nesuskambėjus. O dar ramiau nuteikė atsipalaidavimo pratimai. Visi nusprendė, jog tyla yra geriau nei triukšmas.
Ugdytiniai paskatinti Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais – atšvaitukais.
Minint „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetį, „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą transformuoti, išplėsti ir pakviesti visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą, savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie Sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ.
Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Gintarėlis“ prisijungė prie iniciatyvos ir kovo mėnesį paskelbė- „Draugystės mėnesiu“.
Grupėse vyko įvairūs pokalbiai apie draugystę, buvo rodomi mokomieji filmukai prieš patyčias. Visi drauge vaikai piešė, spalvino, aplikavo, užrašydami savo mintis į „Gražių žodžių gėlę“, „Draugystės knygą“. Kartu su tėveliais dekoravo „Emocijų pirštinaites“ su kuriomis žaidė pirštukų žaidimus, pažino emocijas.
Vaikus aplankė psichologė Rima Mokusienė su emocinio ugdymo programa „Apkabink mane“ . Užsiėmimų metu vaikai atliko atsipalaidavimo pratimus, bandė pajausti lietutį, išauginti džiaugsmą, sumažinti pyktį, paguosti liūdną katinėlį.
Per logopedines pratybas ugdytiniai pagal siužetinių paveikslėlių serijas kūrė pasakojimus apie draugystę, netinkamą vaikų elgesį, žaidė emocijų atpažinimo žaidimus. Vaikai patys padarė išvadą, kad daug smagiau būti tarp besišypsančių, draugiškų vaikų nei pyktis, šūkauti ir būti nepatenkintiems. Tad vieni kitiems linkėjo būti linksmiems, visada šypsotis ir būti draugiškiems.
Pasidalinti savo mintimis apie draugystę susibūrėme salėje ir visi kartu paminėjome „Draugų dieną“. Vaikus pasitiko pasakų personažai: Raudonkepuraitės (auklėtoja Leta Numsėdienė ir „Boružėlių“ grupės ugdytinės Karilė Jakaitė ir Gabija Gedaminskytė), kurios ieškojo draugų. Eidamos miško takeliu pamatė nuostabią „Gražių žodelių pievą“, sutiko gerąjį kiškį (logopedė Laura Ivanovienė ), nustebusios klausėsi kaip iš jo šaiposi varna (Zina Pranckienė), o galiausiai ir atsliūkinęs vilkas (auklėtoja Liongina Krasauskienė) atėmė krepšelį iš Raudonkepuraičių. Kad vilkas ir varna nebūtų tokie pikti ir vieniši, Raudonkepuraitės jiems „priskynė“ gražių žodelių gėlių, o kiekvienos grupės vaikai pristatė savo kurtas „Draugų knygas“. Vilkui ir varnai pasižadėjus būti draugiškiems, Raudonkepuraitės pakvietė visus į draugystės ratelį.
Džiugu, kad „Draugų diena“ pražydo gražiausiais, stebuklingais žodžiais, mintimis, dainomis apie gerumą, draugystę ir, svarbiausia, vaikų šypsenomis.
Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Gintarėlis“ organizuotos atrankinės šaškių varžybos. Tarpusavyje varžėsi net devyni 5-6m. ugdytiniai. O geriausieji „Meškučių“ gr. D. Mockus, M. Intas, A. Aleksandravičiūtė ir R. Spudulytė balandžio 4 dieną atstovaus Akmenės rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų šaškių varžybose.