Mėnuo: 2019 gruodžio

Kūrybinė menų akademija „Boružiukų“ grupėjeKūrybinė menų akademija „Boružiukų“ grupėje

Gruodis – tylos, ramybės, laukimo metas. Kad vaikams Kalėdų laukimas būtų ypatingas, stebuklingas ir turiningas, grupėje puoselėjamos gerų darbų veiklos. Vaikai su tėveliais buvo kviečiami į Menų Akademiją. Adventiniu laikotarpiu veikė kūrybinės Kalėdinių žaisliukų dirbtuvėlės, kuriose vaikai patys iš audinio atraižų, įvairių blizgių dekoracijų gaminosi kalėdinius žaisliukus jais puošė grupės eglutę.  Minint artėjančių Naujųjų metų simbolį pelytę, buvo įkurta  „Pelyčių grožio studija“, kurioje logopedės Lauros  dėka, vaikai pavirto į peliukus. Mažieji peliukai susirinko į „Pelyčių kepyklėlę“ ir kepė sau bei draugams kalėdinius meduolius. Kol meduoliai kepė, muzikos salėje žaidėme ramius, draugystę puoselėjančius žaidimus, dainavome ramias daineles. Susirinkę prie meduoliais kvepiančio stalo, kartu su Karilės ir Kamilės mamytėmis, pynėme Advento vainiką, prisimindami puošybos simboliką, reikšmę.

Stebuklingas Kalėdų laukimas suteikė galimybę džiaugtis gražiu tarpusavio bendravimu ir  dalintis šilčiausiomis šypsenomis.

Auklėtoja Leta Numsėdienė ir logopedė Laura Ivanovienė

Advento popietė „Šventoji naktis”Advento popietė „Šventoji naktis”

Gruodžio 13 dieną, nuo pat ryto priešmokyklinio ugdymo „Meškučių” grupės ugdytiniai ir auklėtojos ruošėsi Advento popietei. Smagiai nusiteikę vaikučiai su auklėtojų pagalba gamino kūčiukus ir kisielių. Taip kruopščiai ir atsakingai minkė tešlą, stebėjo kaip kyla ir laukė, kada galės formuoti skaniuosius kūčiukus.

Popietę į aktų salę susirinko tėveliai, vaikučiai jiems vaidino Adventinę pasaką apie keturis Advento angelus, keturias Advento savaites. Renginio metu papuošėme grupės eglutę, gaminome Adventinį vainiką, kalbėjome apie jo reikšmę mūsų tradicijose. Adventinėmis giesmelėmis ir tradiciniais liaudiškais žaidimais paminėjome šį gražų Kalėdų, saulės sugrįžimo ir laukimo laikotarpį. Renginį užbaigėme vaišindamiesi vaikų keptais kūčiukais ir skanaudami naminiu kisieliumi.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė L. Danusevičienė

 

„Skirtukas knygai“„Skirtukas knygai“

Vaikystė – laikas, kupinas emocijų, ieškojimų, atradimų. Knygų skaitymas yra vienas prasmingiausių vaikų ugdymo būdų, skatinančių geriau pažinti pasaulį, mokytis naujų dalykų, lavinti kalbinius įgūdžius, vaizduotę.

„Saulučių“ grupė prisijungė prie Kauno menų darželio organizuojamo respublikinio ikimokyklinio amžiaus vaikų socialinio-meninio projekto „Skirtukas knygai“.  Kviesta švęsti Draugo dieną sukuriant skirtuką knygai.

Su vaikais kalbėjomės apie draugystę, pasitikėjimą draugu, žaidėme žaidimus. Skaitėme knygas, diskutavome apie jų saugojimą, puoselėdami pagarbą knygai. Vaikai sužinojo, kad skaitomą ar vartomą knygos vietą galima pažymėti skirtuku. Grupės vaikai sukūrė spalvingų, savitų, įvairių formų skirtukų.  Bendradarbiaudami su Elijos (D.Lensbergienė) ir Kamilės (K.Urniežienė) mamomis, skirtukus padovanojome Akmenės miesto Onos Šimaitės ir Akmenės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai. Mamos vaikus apdovanojo saldžiomis dovanėlėmis.

Skirtukų parodą eksponavome ir grupės rūbinėje, kad tėveliai pasidžiaugtų vaikų kūrybiškumu, išradingumu. Tikimės, kad vaikučių pagaminti skirtukai pradžiugino mažuosius bibliotekų skaitytojus. Nuo mažų darbų užsimezga draugystė, toks šiltas gestas reiškia naujos, gražios draugystės pradžią.

 

 

 

Auklėtoja Giedrė Garbaliauskienė

5 (1)

Stebuklingas ir gražus laukimo metas – AdventasStebuklingas ir gražus laukimo metas – Adventas

Pradėjo lyg piemuo gint vėjas
sniegenų kaimenes giria,
ir eglės, šerkšnui suspindėjus,
su savo nuojauta gilia
šventos liepsnos prieš tolių tylą
šakas į baltą kelią ties;
ir dieviškai didybei kyla
vienos vienintelės nakties.

  Gruodžio 6 dienos rytmetį „Saulučių” ir „Kiškučių” ugdymo grupės pasitiko minėdamos Advento laikotarpį. Dauge laukti juk daug smagiau. Auklėtojos Giedrė Garbaliauskienė ir  Regina Ivanauskienė vaikams papasakojo apie Advento tradicijas, kalbėjo apie Advento žvakių reikšmę. Rytmetyje netrūko Adventinių žaidimų, dainelių ir ratelių. Ugdydami bendruomeniškumą, stiprindami tarpusavio ryšį su kitomis ugdymo grupėmis, ugdytiniai smagiai leido laiką.

Vaikučiai užbaigdami Adventinį rytmetį vaišinosi kūčių stalui būdingais patiekalais: kūčiukais, obuoliais ir gardžiu kisieliumi.

Auklėtojos: G. Garbaliauskienė, R. Ivanauskienė, L. Danusevičienė

Šventinis rytmetis „Šv. Kalėdų belaukiant“Šventinis rytmetis „Šv. Kalėdų belaukiant“

Mūsų dienomis sunku įsivaizduoti didžiąsias metų šventes be lietuvių papročių, tradicijų ir be senovėje įprasto Advento laikotarpio laukimo bei šventimo. Jau yra primiršta tikroji šios šventės prasmė, todėl svarbu priminti mūsų tautai būdingas tradicijas, pasitelkiant įvairius pasakojimus, dainas, žaidimus, burtus.

Šis rytmetis prasidėjo sausainių kepimu. Vaikai sunešė maisto produktus, reikalingus pagaminti sausainių tešlai. Danielės mamytė padarė kalėdinių sausainių tešlą ir atnešė į grupę. Tada tešlą padalino į tiek rutuliukų, kiek buvo vaikučių. Na ir prasidėjo rimtas darbas: vaikai savarankiškai kočiojo savo rutuliukus, formelėmis spaudė žvaigždutes, džiaugėsi savo nuostabiomis sausaininėmis žvaigždutėmis ir atsargiai dėjo į skardą. Užbaigus darbą, sausainiai iškeliavo į virtuvėlę kepti. Kol sausainiai kepė, „Drugelių“ ir „Bitučių“ grupių vaikučiai, su savo tėveliais, sugūžėjo salę, kur vyko šventė.

Skambant Kalėdinei giesmei „Tyli naktis“, ant vainiko buvo uždegta žvakelė. Auklėtoja Zina Pranckienė  papasakojo kodėl pinamas Adventinis vainikas, kodėl dedamos keturios žvakutės, o Saulė papasakojo, ką reiškia žvakių spalvos. Na, o rausvasis angelas (Ringaudas) per savo stebuklingą žiūroną stebėjo, ką vaikučiai veikia namuose, kaip padeda tėveliams ar sportuoja. Baltasis angelas (Patricija) virbalais mezgė snaiges, Gelsvasis angelas (Arminas) vaivorykštės spalvomis dažė žvaigždeles, o Žydrasis angelas (Austėja) malė miltus ir saugojo vaikučių sapnelius. Angelai visus pakvietė padainuoti išmoktas daineles (mokytoja Vitalija Guobienė), pašokti tradicinius ratelius.

Neapsieita be mįslių, stebuklingų pasakojimų,  tradicinių papročių, burtų, apie kuriuos pasakojo auklėtoja (Julija Navickienė). Reikėjo kuo greičiau suvynioti siūlus į kamuoliuką, pūsti plunksną, mesti batus ir t.t. Ši šventė visiems suteikė ne tik daug džiaugsmo, bet ir žinių apie papročius. Auklėtojos palinkėjo džiaugsmingo kūdikėlio Kristaus gimimo ir nudžiuginti Jį savo gerais darbeliais.

Po šventės visi vaišinosi spanguolių kisieliumi, savo darytais sausainiais, kūčiukais, obuoliais, riešutais.

                                                    Auklėtojos : Z. Pranckienė

                                                                          J.Navickienė

Draugo dienaDraugo diena

Draugystė- reikalingiausias gyvenimo dalykas. Niekas nenorėtų gyventi be draugų nors ir turėtų visas pasaulio gėrybes (senovės graikųfilosofas(Aristotelis).

Draugystė suteikia daugybę progų įgyvendinti įvairius sumanymus ir įsitraukti į įdomias veiklas. Mes, „Drugelių” bei „Kiškučių” grupių vaikučiai bei auklėtojos,  paminėjome tarptautinę Draugo dieną. Buvo linksmai praleistas laikas su draugais. Mažieji  „Kiškučiai“ susirado naujų vyresnių draugų, su kuriais šoko ratelius, dainavo daineles bei žaidė žaidimus. Prisiglausti prie naujojo draugo, apkabinti jį buvo nesunku.  Pasilinksminę salėje, grįžome į grupę, kurioje vaikučiai piešė save ir savo draugus. Vėliau, susėdę rateliu, vaišinosi.

                                         Grupių auklėtojos  Regina Ivanauskienė ir Zina Pranckienė

„Obuolį valgai – sveikas augi“„Obuolį valgai – sveikas augi“

Spalio 21-ąją minima Pasaulinė obuolio diena. Jos tikslas – skatinti ugdymo
įstaigų bendruomenės narius atkreipti dėmesį į vaiko sveikos mitybos įgūdžių
formavimą. „Saulučių“ grupė prisijungė prie respublikinės ikimokyklinį ir priešmokyklinį
ugdymą vykdančių mokyklų akcijos „Obuolį valgai – sveikas augi”, skirtos paminėti šią dieną.
Akciją organizavo Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis“.

Grupėje suorganizuota veikla „Raudonskruosčiai obuoliukai“. Vaikai sužinojo,
kaip iš mažos obuolio sėklytės užauga medis – obelis, kokie vitaminai jame yra, kodėl sveika
valgyti obuolius, ką galima pagaminti iš obuolių. Minėme mįsles, klausėme pasakos apie
obuolį, žaidėme pamėgtą muzikinį žaidimą „Obuoliukas“, puošėme obuolio trafaretą. Įdomi
veikla baigėsi gardžiųjų obuolių ragautuvėmis.

Auklėtoja metodininkė Giedrė Garbaliauskienė

62 akmenes raj gintarelis