Ledinuko laboratorija

Eksperimentuojant Ledinuko laboratorijoje „Boružėlių“ grupės vaikai susipažino su vandens savybėmis, kad vanduo  būna skystas, kietas ir kada virsta garais. Atlikus bandymus, vaikai sužinojo, kad kai šilta sniegas tirpsta. Iš jo galima lipdyti įvairias formas. Įsitikino, kad ištirpęs sniegas pavirsta į vandenį. Tyrinėjo ir ledo rutulius, išbandydami juos tirpinti su vandeniu ir druskos tirpalu, įsitikino, kad druska greičiau tirpdo ledą. Lede palieka nuostabūs lyg krištolas raštai. Iš ledo rutulių kūrėme ledkalnį,  kuriame apsigyveno  vandenį mėgstantys gyvūnai, stebėjome kaip tirpsta ledas ir susilieja spalvotų ledo rutulių spalvos. Gaminome „snaiges” iš šenilo vielučių, auginome kristalus  vandens ir druskos tirpale, stebėjome, kad šios snaigės netirpsta.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja (auklėtoja) Leta Numsėdienė

„Boružėlių” grupės eksperimentai su krakmolu ir vandeniu: spaudėme, sėmėme, bandėme daryti gniūžtes, varveklius.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja (auklėtoja) Rima Juškuvienė

  „Drugelių“ grupės ugdytiniai tyrinėjo, stebėjo sniegą, ledą- piešė ant jo, pipete lašino spalvotus  vandens lašus bei lede užšaldė džiovintus gėlių žiedlapius bei „perlinius“ karoliukus. Matavome vienoduose stikliniuose induose patalpintus sniegą ir vandenį- svėrėme kuris sunkesnis ir, ištirpus sniegui , pamatėme vandens tūrio skirtumą. Lauko pavėsinėje statėme ledo tvirtovę bei piešėme ant sniego snaiges. Dalyvavome virtualioje nuotraukų parodoje „ Viliojanti sniego paslaptis“.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos (auklėtojos)  Zina Pranckienė ir Julijona Navickienė

„Saulučių“ grupės vaikai tyrinėjo sniegą bei jo savybes. Sniegą lietė, aptarė, kad jis šaltas, šlampa rankos. Vaikai piešė ant sniego, lipdė besmegenius, statė įvairius statinius. Smagu pastatyti bokštą iš tiek sniego rutulių, koks vaiko aukštis. Piešdami stebėjo kaip sniegas tirpsta ir maišosi spalvos. Veiklų metu lavino kūrybiškumą, tyrinėjimo įgūdžius, tarpusavio bendravimą bei meninę raišką.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja (auklėtoja) Giedrė Garbaliauskienė

„Bitučių” grupė „Saugau ledinuką”

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja (auklėtoja) Liongina Krasauskienė

Ledas piešia

Vaikai  iš „Meškučių“ grupės, prisipylę vandens į vienkartines stiklines, spalvino jį pasirinkta spalva. Į vandenį įdėjo siūlą. Spalvotą vandenį nešė šaldyti į lauką. Pasivaikščiojimo metu, sušaldytus spalvotus ledukus pakabino ant krūmo. Apačioje padėjo popieriaus lapus, kad tirpstantis ledas sukurtų spalvingą piešinį.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja  Saulė Stancevičienė

 

Besidžiaugdami baltos žiemos grožiu bei linksmybėmis, priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai, vaikštinėdami po sniegą aptarė jo savybes, kad jis gali būti lipnus, purus, kietas, girgždantis ir pan. Berniukai lipdė tradicinį sniego senį, lenktyniavo, kas greičiau nulipdys sniego kamuolius, bandė juos kelti, tačiau nustebo, kokie jie sunkūs. Tad norėdami užkelti antrąjį sniego kamuolį, teko labai pasistengti visiems, net ir pasikviesti grupės auklėtoją į pagalbą. Lipdydami sniego senį, aptarėme, kad ne visada niegas būna lipnus, tad ne visada ir galime nulipdyti sniego senį. Vaikai sniego kamuolius matavo bandydami juos apglėbti.
Mergaitėms teko kūrybiškesnė užduotis -„nulipdyti” sniego senį kitaip. Jos savo kruopštumu, atsargumu sniego senį „nulipdė” 2 D formatu, t.y. išmynė pėdutėmis milžinišką besmegenį sniege. Pamačiusios, kad berniukų besmegenis „liūdnas”, mergaitės „papuošė” besmegenį akmenukais, bei pridėjo ilgus plaukus iš beržo šakelių, suteikdami besmegeniui žaismingumo.
Ne tik smagiai praleidome laiką lauke, bet ir prisiminėme sniego bei ledo savybių skirtumus ir panašumus, pasikartojome žodžių  antonimus, sinonimus,  prisiminėme eilėraščius „Sniego boba” (V. Palšinskaitė), bei „Mes nulipdėm sniego senį” (M. Vainilaitis).
Logopedė ir specialioji pedagogė Laura Ivanovienė.