Mėnuo: 2021 balandžio

Dalyvavome respublikiniame nuotoliniame folkloro festivalyjeDalyvavome respublikiniame nuotoliniame folkloro festivalyje

Akmenės rajono Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Gintarėlis“ mergaičių vokalinis ansamblis dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų nuotoliniame folkloro festivalyje „Paukščiukų veselė“ 2021.

Festivalio tikslas – ugdyti ikimokyklinių įstaigų bendruomenių pilietiškumą, tautiškumą, kūrybiškumą, puoselėjant etninės kultūros vertybes, skatinant kryptingą laisvalaikio praleidimą bei asmenybės tobulėjimą.

Mūsų darželio ugdytinės dalyvaudamos festivalyje, susipažino su paukščių pamėgdžiojimais, lietuvių liaudies dainų atlikimo ypatumais.

Mergaites festivaliui paruošė muzikos mokytoja Vitalija Guobienė.

Žalioji palangėŽalioji palangė

„Meškučių“ grupės vaikai sėjo įvairias sėklas ir stebėjo jų dygimą, augimą. Ugdytiniai fiksavo, vaizdavo kaip atrodė augalas tik pasodintas ir praėjus keletui dienų. Lygino sėklas pagal dydį, spalvą. Stebėjo sėklas per padidinamąjį stiklą.

Vaikai  atliko su sėklomis ir eksperimentus. Eksperimentas su pupelėmis padėjo vaikams suprasti, kad vanduo pažadina sėklos, augalo gyvybę.

„Osmosinio“ eksperimento pagalba vaikai suvokė, kad sėklos(pupelės) siurbia į save vandenį ir jos brinksta, didėja, nebetilpdamos inde.

Eksperimento metu „Kaip laistai, taip auga“ ugdytiniai iškėlę hipotezę pastebėjo, kokią įtaką sėklų(pupelių) dygimui turi vandens kiekis.

Atlikus eksperimentą „Tamsoje“ ugdytiniai suvokė, kad nepasodinta, nelaistoma ir padėta tamsoje, bulvė rodo gyvybę. (šis eksperimentas dar tęsiasi)

Ilgalaikio stebėjimo metu „Kelias į šviesą“ vaikai įsitikino, jog augalas(bulvė), pasodintas ir patalpintas tamsoje, augdamas krypsta į šviesą. (šis eksperimentas dar tęsiasi)

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Saulė Stancevičienė

Rūšiuoju-saugau gamtąRūšiuoju-saugau gamtą

Po diskusijos „Kas būtų žemėje, jei mes mestume šiukšles ten, kur norime“ su vaikais aptarėme, ką mes galime padaryti, kad gyventume švarioje aplinkoje. Veiklos metu ugdytiniai įtvirtino žinias apie skirtingų spalvų konteinerius ir kokios atliekos į juos dedamos. Tada vaikai atliko praktinę užduotį-išrūšiavo surinktas šiukšles.

Pažiūrėję filmuką „Antrasis neįprasto daikto gyvenimas“, ugdytiniai nusprendė dar kartelį panaudoti išmestus daiktus. Pasiskirstę į grupeles, vaikai atliko komandinį darbą „Statykime“. Kiekviena komanda, gavusi po atitinkamą kiekį panaudotų daiktų ir lipnios juostos, kūrė, statė savo sugalvotus statinius. Baigę darbą komandos pristatė savo kūrinius. Taip iš panaudotų atliekų ugdytiniai pastatė „Pabaisų namą“, „Angelų butą“, „Monstrų viešbutį“, kuriuos panaudojo savo žaidimuose.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Saulė Stancevičienė

Kur gyvena garsiukai?Kur gyvena garsiukai?

Lavinant vaikų muzikinius gebėjimus, svarbu pažinti ir skirti mus supančius garsus. Muzikos mokytoja Vitalija Guobienė ir auklėtoja Regina Ivanauskienė ,,Kiškučių“ grupės ugdytinius supažindino su aplinkos ir muzikos garsais.

Darželio kieme visi klausėsi mašinų, traktorių, bažnyčios varpų, žmonių, paukštelių balsų. Liesdami akmenėlius, smėlį, šakeles, ugdytiniai pažino ne tik gamtines, bet ir garsines medžiagų savybes. Visiems labai patiko stuksenti, kalti, belsti, brūžinti ir atrasti vis įdomesnių garsų.

Salėje, grodami ritminiais instrumentais (barškučiais, būgneliais, džinguliais, marakasais), vaikai susipažino su muzikiniais garsais. Labiausiai patiko groti medinėmis lazdelėmis, mušant į guminius kamuolius.

Grupėje mažieji tyrinėjo vandens kvapą, spalvą ir skonį. Prisipylę į plastikinius butelius vandens, sukūrė puikų orkestrą ir išmoko pritarti dainelei ,,Lietutis“.

Džiaugėmės vaikų begaliniu noru viską tyrinėti ir išbandyti. Tai jiems suteikė ne tik daug teigiamų emocijų, bet ir žinių apie mus supančius garsus.

Muzikos mokytoja V.Guobienė

 

STEAM veikla „Velykų margučiai”STEAM veikla „Velykų margučiai”

„Boružėlių” grupėje vaikai per Velykėles  žaidė įvairius žaidimus su margučiais: „Koks margutis pasislėpė“. Žaisdami vaikai įsidemėjo margučių spalvas, raštus juos apibūdino, skaičiavo.   Konstravome iš kaladėlių margučių ridenimo trasą ir surengėme  ridenimo varžytuves „Kuris margutis nuriedės toliausiai“. Prisiminę geometrines figūras, konstravome, dekoravome iš įvairių konstruktorių, kaladėlių, gamtinės medžiagos, kinetinio smėlio margučius vis prisimindami kaip atrodo kiaušinio forma. Pasivaikščiojimo metu tyrinėjome aplinką, žvelgdami pro kiaušinio formos trafaretus. Suradome gamtoje ne tik pavasario ženklus, bet ir įvairių spalvų, paviršių faktūrų.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja(auklėtoja) L. Numsėdienė

Minėjome Pasaulinę sveikatos dienąMinėjome Pasaulinę sveikatos dieną

Balandžio 7 dieną  Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis” bendruomenė  prisijungė prie kvietimo drauge, džiaugsmingai paminėti pasaulinę sveikatos dieną ir dalyvavo Vilniaus l/d „Pelenė” projekte, kurio tikslas  rytinėje mankštoje  sušokti fleshmobo šokį „Banana cha-cha”.

Ši judri ir džiugi veikla vaikams suteikė daug gerų emocijų, priminė,  kad būtina rūpintis savo sveikata.
„Kiškučių”grupė
„Bitučių” grupė
„Saulučių” grupė
„Drugelių” grupė”
„Boružėlių” grupė
Informaciją parengė: metodininkė Leta Numsėdienė