Mėnuo: 2021 rugpjūčio

Paminėjome Valstybės dieną.Paminėjome Valstybės dieną.

Saulučių ir Drugelių grupės ugdytiniai su džiaugsmu pasitiko Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – Valstybės dieną, kuri primena didingą Lietuvos praeitį. Pasikalbėję su vaikais apie šią dieną, jos reikšmę, ėjome į lauką kurti karūnų. Matavome, kirpome, aplikavome iš lauke surinktų įvairių gėlių ir žolių. Vaikai džiaugėsi sukurtomis savo karūnomis.
                                                                                                 Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima Juškuvienė

Tarptautinė vaikų gynimo diena  „Vaikyste, nusijuok“!Tarptautinė vaikų gynimo diena  „Vaikyste, nusijuok“!

Vasara prasideda gražia švente – Tarptautine vaikų gynimo diena. Visų grupių vaikučiai ir auklėtojos išbėgo į darželio kiemą kartu pasportuoti, pažaisti, pabūti, pasidžiaugti vaikyste.  Personažai drugelis (mokytojos padejėja R. Poškutė), boružėlė ( ikimokyklinio ugdymo mokytoja L. Numsėdienė) ir  vasarėlė (ikimokyklinio ugdymo mokytoja R. Ivanauskienė) sukvietė vaikus  smagiai pašokti.  O grupių aikštelėse vaikams buvo paruoštos  judriosios, piešimui su kreidelėmis ir ant maistinės plėvelės erdvės.

Kaitinant karštai, vasariškai saulutei visi dalyvavome įvairiuose žaidimuose, rungtyse, smagiai šokome ir dainavome. Vaikams  linkėdamos smagios ir saugios vasaros, dovanojome  po drugelio paveikslėlį spalvinimui.

Buvo linksma ir smagu, visi patyrėme daug puikių akimirkų!

Lik sveika, „Boružėlių” grupe!Lik sveika, „Boružėlių” grupe!

„Boružėlių” grupė turi jau savas tradicijas, kai atsisveikiname su vyresniaisiais draugais, kurie iškeliauja į priešmokyklinę grupę.

Šiemet „Boružėlių” grupės vaikams, būsimiems priešmokyklinukams, buvo organizuotos kiek kitokios nei įprasta išleistuvės.

Pradžioje tradiciškai susirinkome salėje. Kur vaikai kartu su muzikos mokytoja Vitalija Guobiene dainavo  pamėgtas daineles, šoko atsisveikinimo su grupės simboliu boružėle šokį. Vaikams  buvo įteikti metų pasiekimų įvairiuose konkursuose padėkos bei ikimokyklinio ugdymo programos baigimo  pažymėjimai, mažųjų draugų gėlių puokštelės ir  nuoširdžiausi linkėjimai.

Vaikų akys sužibėjo iš nuostabos ir džiaugsmo, kai netikėtai salėje pasirodė piratė (logopedė Laura Ivanovienė) ir visus pakvietė kartu keliauti į darželio kiemą ieškoti Piratų lobio. Tad prisiekę piratų priesaiką, atlikome piratų mankštą. ir pagal rastas žemėlapio užuominas leidomės į lobio paiešką. Vaikai ieškojo „papūgų“, piratų vėliavos, išbandė ir stebėjo kaip veržiasi spalvotieji fontanai, rankų taiklumą lavino mėtydami vandens balionus, įveikė buomą, ragavo „piratų vandens“, Įveikus visas užuominas buvo surasta ir lobio skrynia.

Laukė vaikų ir tėvelių paruošta staigmena „piratų pinjata“, kurią įveikėme tik gerai paplušėję ir sukaupę visas savo jėgas.

Vaikų akys, šypsenos veiduose, susižavėjimo ir netikėtumo šūksniai, aktyvus dalyvavimas veikloje, tyrinėjant, išbandant savo jėgas, įveikiant komandines užduotis, priimant draugiškus tarpusavio sprendimus išdavė, kad sumanymas pavyko.

Džiaugiamės, kad bendradarbiaujant  kartu dovanojome vaikams nepakartojamą, kupiną ieškojimų ir atradimų dieną.

 Pramogą organizavo ir vedė: ikimokyklinio ugdymo mokytoja  metodininkė Leta Numsėdienė

ir logopedė metodininkė Laura Ivanovienė

 

 

STEAM BENDRADARBIAVIMO PROJEKTAS „PRAKALBINK MANE, KOJINYTE“STEAM BENDRADARBIAVIMO PROJEKTAS „PRAKALBINK MANE, KOJINYTE“

Pavasarį buvo vykdytas STEAM projektas su „Boružiukų“ grupės vaikais, ir vaikais, lankančiais logopedines pratybas.

Boružiųkų grupės vaikaus aplankė Kojinė Šimtakojė ir Kojinė Šimtadryžė, ir pakvietė vaikus iš atsineštų kojinaičių pasigaminti savo šimtakojukus. Vaikai lygino savo atsineštų kojinių ilgį, storį, aptarinėjo jų raštus ir spalvas. Užmovę kojinaites ant rankos, sveikinosi su draugais, galvojo savo šimtakojukams vardus. Smagu buvo stebėti, kaip vaikai aktyviai ėmė kalbėti ir bendrauti tarpusavyje!

Vėliau vaikai gaminosi šimtakojus iš kojinių, sintepono ir šenilo vielučių. Pasigaminę lygino ir aptarė kodėl vienų kirminiukai gavosi kietesni, o kitų minkštesni, skaičiavo kiek porų kojų jie turi, kurio ilgiausias, ir kas daugiausiai sunaudojo vielučių ir sintepono.

Su savo šimtakojais vaikai kūrė įvairius siužetinius pasakojimus, dialogus.

Sudėliojo juos nuo mažiausio iki didžiausio, lavino skaičiavimo įgūdžius suskaičiuodami visus kirminukus. Parinkdami atitinkamą skaitmenį.

Lauke vaikai kartu su šimtakojais ieškojo pavasario ženklų, stebėjo supančią aplinką, ieškojo šimtakojų draugų vabaliukų ir aplankė jų viešbutį.

Vaikai tapo fotografais ir užfiksavo daug gražių šimtakojų nuotraukų gamtoje, sugalvojo nuotraukoms kirminukus  apibūdinančiais vardais: Akmeninis, Žaliasis, Geltonasis Pienių, Žydrasis,  Baltasis Sniegas, Obuolinis (obels žiedų), Rožinis, Margaspalvis traukinys ir pan.

Raidžių pažinimas ikimokykliniame amžiuje prasideda manipuliavimu savo vardo raidėmis. Logpedinių pratybų metu vaikai atliko vardų tyrimą, randant trumpiausius ir ilgiausius vardus, sukuriant kirminukus iš raidžių konstruktorių. Jie skaičiavo savo vardo raides, ir vėrė atitinkamų skaičius ant virvutės. Tikslas buvo ne tik suverti eilės tvarka skaičius, bet ir lavinti regimuosius erdvės suvokimus, buvo kreipiamas dėmesys, kad skaičiai būtų  sudėlioti taisyklingai, o ne apsivertę veidrodiškai. Į klausimą „Kodėl kirminukai  ne vienodo ilgio?“ – išvadas vaikai padarė patys vaikai.

Taip pat vaikai vėrė ir kukurūzų vėrinukus ant medinių iešmelių, skaičiavo kiek kukurūzų telpa ant ilgesnio ir ant trumpesnio pagaliuko. Po to juos puošė skaičiais, taškeliais, kūrė įvairius raštus. Kadangi kukurūzai minkšti ir jie lengvai bliūkšta, vaikai padarė išvadą, kad juos reikia labai atsargiai verti ir nespausti.

Buvo ir kita užduotis – papuošti kirminukus lauke rastomis pievų gėlėmis. Vaikai juos puošė kiaulpienių žiedais, stebėjo kirminukų kojų ilgį, radę smulkius dobiliukus, puošė kirminukus jais. Lygino, kad dobiliukais puošti kirminėliai patys gražiausi, nes jų žiedeliai smulkesni, nei pienių, bet kojytės trumpos.

Vaikai dar ilgai džiaugėsi savo pasigamintais šimtakojukais, dažnai nešdavosi juos į lauką ir kartu su naujaisiais draugais tyrinėjo supančią aplinką. Tėvai džiaugėsi patirtomis vaikų emocijomis, nes kaskart grįžę iš darželio, pasakojo jiems patirtus įspūdžius. Tad  įkvėpti vaikų įspūdžių ir idėjų, kartu su vaikais tėveliai kūrė nuostabias šimtakojų istorijas.

Projekto tikslas – prakalbinti vaikus, pasiektas!

Projektą organizavo ir vykdė logopedė metodininkė Laura Ivanovienė ir

ikimokyklinio ugdymo mokytoja  metodininkė Leta Numsėdienė