Mėnuo: 2022 sausio

Mus aplankė Trys Karaliai…Mus aplankė Trys Karaliai…

Gražų sausio 6-osios rytą mūsų įstaigoje apsilankė Trys Karaliai išminčiai – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras. Jie atsinešė  simbolines dovanėles – mirą, auksą ir smilkalus. Išminčiai paskelbė žinią, kad pasibaigė šventės ir pakvietė visus į salę  atsisveikinti su Kalėdų eglute. Salėje karaliai papasakojo savo istoriją, ugdytiniams suteikė palaiminimą bei įteikė dovanų. Visi liko patenkinti ir laimingi šventiškai sutikę ir įžengę į Naujuosius Metus.

Išeidami Karaliai kreida ant kiekvienos grupės durų užrašė pirmąsias savo vardų raides su kryželiais – kaip apsaugą nuo piktųjų dvasių ir visiems palinkėjo sveikatos, stiprybės, daug džiaugsmo ir sėkmingų metų.

Muzikos mokytoja Vitalija Guobienė,

logopedė ir spec. pedagogė Laura Ivanovienė

ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rima Juškuvienė

Dalyvavome judumo iššūkyje „AKMENĖ APLINK PASAULĮ…O GAL IR IKI MARSO?”Dalyvavome judumo iššūkyje „AKMENĖ APLINK PASAULĮ…O GAL IR IKI MARSO?”

Dėkojame visiems dalyviams, kad pasirinkote mūsų įstaigą ir dalyvavote judumo iššūkyje „AKMENĖ APLINK PASAULĮ…O GAL IR IKI MARSO? , kurį organizavo Naujosios Akmenės sporto centras. Aktyviausiai  atstovavę įstaigą Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrių „Gintarėlis” darbuotojos ir ugdytinių tėveliai Eglė J.,  Deivydas J., Evaldas R. pasipuošė organizatorių Akmenės rajono sporto centro įteiktais iššūkio medaliais.

 

„Atmintis gyva, nes liudija”„Atmintis gyva, nes liudija”

Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlio”  bendruomenė prisijungė prie pilietinės iniciatyvos  „Atmintis gyva, nes liudija“. taip kartu paminėdami  Laisvės gynėjų dieną.

8 val. dešimčiai minučių languose sužibo vienybės, atminimo ir pergalės žvakutes. Grupėse vaikai žiūrėjo Sausio -13 ąjai atminti edukacinius filmus vaikams,   rengė kūrybinių darbelių parodėles. Įstaigos salėje iš neužmirštuolių sudėtas  žodis LAISVĖ.

Boružėlių grupė

Saulučių grupė

Drugelių grupė

Prie Kalėdų eglutėsPrie Kalėdų eglutės

Pati gražiausia, spalvingiausia metų šventė-Šv.Kalėdos. Labiausiai jos laukia vaikai. Su nekantrumu jos laukė ir „Meškučių“ grupės ugdytiniai. Vaikai degino Advento žvakutes ir skaičiavo kiek savaičių, dienų liko iki Šv.Kalėdų. Atliko gerus darbelius, rastus Advento kalendoriuje. Rašė laišką Kalėdų Seneliui, o kad jis nepasiklystų ir atrastų darželį-piešė Kalėdų Seneliui žemėlapį. Kepė ir puošė Kalėdinius sausainius, kuriuos patys valgė, skanavo ir nešė paragauti savo šeimos nariams. Vaikai mokėsi eilėraščių, dainelių, šokių apie Kalėdas, eglutę, Kalėdų Senelį, žiemą ir jos pramogas.

Ir štai atėjo ta diena, kai ugdytiniai turėjo susitikti su Kalėdų Seneliu prie darželio eglutės. Pasipuošę, džiugiai nusiteikę vaikai susirinko į salę, kur juos pasitiko ne Kalėdų Senelis o jo Nykštukas. Ugdytiniai kartu su Nykštuku dainavo, šoko, žaidė ir laukė ateinant Kalėdų Senelio. Bet Senelio vis nebuvo… Tada visi nusprendė grįžti į grupę. Vaikai grupėje apžiūrėjo visur, bet ir čia Senelio nebuvo. Ir staiga lauke pasigirdo Kalėdinė muzika. Ugdytiniai  pažvelgę pro langą pamatė patį laukiamiausią, mylimiausią svečią. O kai patys per langą, su virve, įsitraukė Kalėdų Senelio maišą su dovanomis, vaikų nuostabai, džiaugsmui ir geroms emocijoms nebuvo galo.

„Mano miestas“

Siekiant, kad vaikai geriau pažintų savo miestą, jo aplinką ir keitimąsi pagal  metų šventes  „Meškučių“ grupės ugdytiniai, pasipuošę nykštukų kepurėmis, aplankė Akmenės miesto aikštę. Čia vaikai apžiūrėjo Kalėdinę eglę, kaip papuošta miesto aikštė, pasitinkant didžiąsias metų pabaigos šventes. Ugdytiniai išbandė eglių sostą, kuriame sutilpo net po tris. Apžiūrėję visas šventines dekoracijas aiškinosi iš ko jos padarytos. Vaikai išsakė savo nuomonę, kad taip papuošta miesto aikštė yra labai graži ir smagu joje pabūti.

 

„Pasitinkant Kalėdas“

Pasitikus Adventą ir skaičiuoti dienas iki Kalėdų šventės, „Meškučių“ grupės ugdytiniams, padėjo grupės Advento kalendorius. Adventas yra ne tik laukimo bet ir gerų darbų metas. Gruodžio 17 dieną kalendoriuje vaikai rado užduotį iškepti Kalėdinius saisainius.Kokios Kalėdos be kvapnių ir spalvotų sausainių?

Švariai nusiplovę rankas ir  užsidėję specialias kepurėles, vaikai kibo į darbą. Darbo buvo daug, bet veikdami kartu ugdytiniai puikiai susitvarkė su užduotimi. Vaikai susipažino su sausainių tešlos gaminimo procesu. Gamindami vaikai patyrė begalę jausmų: sužinojo kokių produktų reikia sausainių gamybai, kiekvienas maišė ir minkė tešlą, kočiojo ir formelėmis spaudė sausainius, puošė pabarstukais, kokoso drožlėmis,aguonomis.Ugdytinius sužavėjo tokia veikla, visi dirbo labai noriai ir susikaupę. Kai sausainiai buvo padaryti juos iškepė darželio virtuvėje. Iškeptus sausainius vaikai kibo dekoruti spalvotu glajumi. O visų smagiausias darbas buvo juos ragauti užsigeriant šilta žolelių arbata. Savo gamintais sausainiais vaikė pasidalino ir su šeima. Taigi toks paprastas „daiktas“, kaip sausainiai yra kiekvienam lengvai pasiekiamas mažas stebuklas.

Gruodžio 23 d. Advento kalendoriuje vaikai rado dar vieną neeilinę užduotį-apžiūrėti Akmenės miesto aikštę. „Meškučių“ grupės ugdytiniai, pasipuošę nykštukų kepurėmis, aplankė Akmenės miesto aikštę. Čia vaikai apžiūrėjo Kalėdinę eglę, kaip papuošta miesto aikštė, pasitinkant didžiąsias metų pabaigos šventes. Ugdytiniai išbandė eglių sostą, kuriame sutilpo net po tris. Apžiūrėję visas šventines dekoracijas aiškinosi iš ko jos padarytos. Vaikai išsakė savo nuomonę, kad taip papuošta miesto aikštė yra labai graži ir smagu joje pabūti.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Saulė Stancevičienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nykštukų KalėdosNykštukų Kalėdos

2021 m. gruodžio 15 dienos  rytmetį  „Saulučių“ grupėje  aidėjo Kalėdinis šurmulys ir vyravo šventinė nuotaika. Linksmai nusiteikę, į šventiškai papuoštą sąlę, sugūžėjo nykštukai, snieguolės, tigriukas, miško fėjos (mokytojos G.Garbaliauskienė ir R.Juškuvienė) ir nykštukė (mokytojos padėjėja R.Poškutė).  Keliaudami žiemos mišku jie sutiko sušalusį paukštelį, kiškelį nabagėlį  ir patį šaltuką. Šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius, džiaugdamiesi papuošta eglute  laukė atvykstančio Kalėdų  senelio. Senelis (Jogailos mama Edita B.) atvyko, atsinešdamas ne tik maišą, bet ir rogėse temdamas didelę dovaną-siurprizą. Vaikai  džiaugėsi atvykusiu seneliu, su juo bendravo, šoko ratelius, o leidus seneliui suskubo atplėšti nykštukų paruoštą dovaną. Po šventės  Kalėdų senelis apsilankė ir grupėje, grožėjosi papuošta aplinka ir vaikų sukurtais darbeliais. Atsisveikinę su seneliu, vaikai susėdo prie tėvelių paruošto stalo ir dalinosi šventės įspūdžiais.

Ikimokyklinio ugdymo  mokytoja Giedrė Garbaliauskienė

ILGALAIKIS PROJEKTAS ,,BRANGIAUSI ŽODŽIAI”ILGALAIKIS PROJEKTAS ,,BRANGIAUSI ŽODŽIAI”

2019-2020 ir 2020-2021 mokslo metais buvo organizuotas ilgalaikis projektas, puoselėjant pagarbą lietuvių kalbai bei  skatinant vaikus domėtis lietuvių liaudies tradicijomis, tautodaile, amatais ir atskleidžiant savo kūrybinę saviraišką.

Veiklos organizuotos kiekvienai grupei atskirai. Su Vaikais buvo aptarti močiučių rankdarbių įrankiai – vąšelis ir virbalai – servetėlėms nerti ir megzti. Apžiūrėtos lininės servetėlės, lininiai siūlai, aptartas siūlo storis, stiprumas. Vaikai vijo lininių siūlų kamuoliukus ir dainavo lietuvių liaudies daineles, ketureilius, mynė mįsles, bei klausėsi patarlių ir priežodžių apie juos.

Vėliau vaikai supažindinti su kočėlu, mokėsi kočioti tešlą atspaudžiant tešlos gabalėliuose servetėlių raštus ir, susiradę savo vardo formeles, darė sūrios tešlos raideles. Projekte dalyvavo ir patys mažiausi įstaigos vaikai, lopšelio grupės ugdytiniai. Kadangi ugdytiniams labai patiko veiklos, buvo pagaminta daug lietuvių tautiniais raštais puoštų raidžių.

Netradicinių muzikos valandėlių ir logopedinių pratybų metu iš raštuotų raidžių dėliojo lietuviškus, visiems gerai žinomus su meile kraštui, šeimai susijusius žodžius bei  įvairius skiemenukus. Įš sudėliotų žodžių ir skiemenų buvo sudėliotas raidžių medis ir ketureilis apie gimtinę ir šeimą. Padedami muzikos vadovės, vaikai prisiminė dainuotas dainas apie mamą, tėtį ir gimtinę. Gerbdami lietuvių papročius ir tradicijas, visi draugiškai žaidė ir šoko lietuvių liaudies ratelius ir žaidimus. Vėliau, per logopedines pratybas, ugdytiniai raštuotas raideles dažė guašu, sugalvodami kuo daugiau žodžių, prasidedančių puošiama raide.

Iš vaikų rankomis nulipdytų ir dekoruotų  raidžių buvo dekoruota įstaigos siena.

Ilgalaikio projekto įgyvendinimo sėkme buvo pasidalinta šių metų gruodžio 7 d. vykusioje respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų metodinėje – praktinėje konferencijoje „Šiandienos iššūkiai darželyje“, kurioje dalyvavo virš 200 Lietuvos pedagogų.

Projektą vykdė logopedė ir spec. pedagogė Laura Ivanovienė  ir priešmokyklinio ugdymo ir muzikos mokytoja Vitalija Guobienė

 

Kalėdinė pramoga „Kas namelyje gyvena?“Kalėdinė pramoga „Kas namelyje gyvena?“

„Baltučiu takučiu, su maišu ant pečių,

kailinėliais baltais vaikšto Šaltis rytais…“  ( Jonas Lapašinskas)

Kur gi tas šaltis?  Šventiškai nusiteikę „Boružėlių“ grupės vaikai keliavo ieškoti  į  salę. Salėje  smagiai pramogavo ir vis smalsiai žiūrėjo „Kas namelyje gyvena?“ O namelyje – mažas sušalęs paukštelis, kuriam vaikai dainavo dainelę, kiškis- su kuriuo žaidė  kartu ratelyje, meškutis, kuriam  „pagelbėjo“. Taip linksmai  dainuodami, žaisdami, pamatė, kad namelyje  Kalėdų senelio  nėra. Tad iškeliavome jo ieškoti į darželio kiemą. Pažadinę Kalėdų senelį Gerardo mamą Moniką, kartu  smagiai mankštinosi, žaidė žaidimą „Einu rateliu, pasakyk kuo tu vardu“, visi drauge deklamavo eilėraštuką, ieškojo dovanų maišelio.

Čia staigmenos dar nesibaigė, atrišę dovanų maišelį, rado didelį Jokūbo J.  mamos Eglės suridentą „sniego kamuolį“ , kuris vaikams sukėlė  daug klausimų,  susidomėjimo ir galiausiai, kai pavyko jį išvynioti ir pabiro saldainiai –  daug džiaugsmo šūksnių. O Kalėdinį miestelį puošė  Kamiliaus mamos Jurgitos  keptas  meduolinis namelis, kurį pamatę, vaikai palydėjo nuostabos šūksniais -namelis…!

Deka Jūsų bendrystės, tėveliai, džiaugsminga pramoga ir stebuklingas susitikimas su Kalėdų seneliu suteikė vaikams nuostabių akimirkų ir džiugių emocijų.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Leta Numsėdienė