1. Per logopedines pratybas su ugdytiniais naudojame ir STEAM veiklas. Ne tik mokomės įsiminti raidžių grafinį vaizdą, susieti jas su atitinkamais garsais, bet bandome jas konstruoti iš Lego. Konstruojant lyginame kokių ir kiek detalių reikia, kad sukonstruotume reikiamo aukščio raides, kurią raidę konstruojant panaudota daugiau (mažiau) detalių.
2. Iš paprastų šakelių, smulkių ir stambesnių sėklyčių, švelnių ir pūkuotų kačiukų kursti raideles taip pat labai smagu! Ypač džiugina, kad vaikai patys, radę ant stalo gamtinę medžiagą, nusprendžia kursti ir dėlioti raides!
3. Dar vienas, kiekvieną pavasarį džiuginantis, yra kantrybės bei smalsumo reikalaujantis stebėjimas bei mokymasis stebėti, analizuoti ir daryti išvadas – augalų sodinimas, sėjimas. Šįkart ugdytiniai bėrė kviečių ir avižų grūdus, stebėjo, per kiek dienų jie išdygs, kurie grūdai greičiau sudygs – paberti ant žemės, ar užberti žemėmis. Analizavo, kodėl tankiai suberti grūdai prasčiau dygo, nei rečiau pabertos sėklos. Stebėjo, kas nutinka, augalams, kai žemė išdžiūsta ir sprendė, kuo galima jiems padėti.
Šiemet bandėme atlikti eksperimentą, ir paminėdami Žemės dieną, nusprendėme, kad Žemei galime padėti tausodami gamtą ir užaugindami medelį. Tad nutarėme pabandyti iš sėklytės užauginti pušeles. Pribėrėme sėklyčių, kantriai laukėme kas bus. Iš 8 sėklyčių išdygo tik 2. Skaičiavome, kiek gi nesudygo. Patiko vaikų pamąstymai, kodėl tiek daug sėklyčių neišdygo. Vieni nusprendė, kad “sėklytės dar miega”, kiti, kad “joms šalta ir todėl nedygsta” kiti, kad tiesiog “taip jau yra” . Paklausus, o kas būtų, jei visos medžių sėklos kaskart sudygtų? Priešmokyklinio amžiaus vaikai išplėtė akis ir tarė “… oho, būtų šakės… visur, visur būtų medžiai… kur mes tada gyventume????…” “Medžiuose” atsakė vienas iš jų.
Stebėsime dabar toliau, kaip seksis augti vienišai pušelei, nes nuo tiesioginių saulės spindulių, silpnesnis daigelis ėmė vysti. Paklausus, ar saulės augalams gali būti per daug? Vaikai samprotavo įvairiai… Vieni teigė, kad saulės per daug nebūna, o kiti, kad saulė išdžiovina… Vaikams sunkiau buvo patikėti, kad saulės spinduliai gali nudeginti liaunus daigelius. Bet prisiminus, kaip vaikų atviros kūno vietos „nudega“ pavasarį nuo gausių saulės spindulių, tapo aišku, kad saulė gali kenkti ne tik žmonėms, bet ir augalams.