Vaikai vis ankščiau pradeda domėtis raidėmis ir nori išmokti skaityti. Jeigu skatinsime jų norą tyrinėti ir atrasti, didelė tikimybė, kad vaikai pradės domėtis raidėmis bei greičiau jas pažins ir įsimins. Vaikai mokosi žaisdami, todėl ir su raidėmis svarbu, kad vaikai susipažintų žaisdami, pajausdami pažinimo džiaugsmą bei norą regimaisiais ženklais išreikšti tai, ką jaučia, mato, girdi.
Tuo tikslu mūsų įstaigos ugdytiniai, lankantys logopedines pratybas, ir IU „Saulučių“ grupės vaikai dalyvavo ilgalaikiame respublikiniame projekte „Linksmos raidės“, kurį eTwinning platformoje organizavo Panevėžio rajono Dembavos lopšelos-darželio „Smalsutis“ pedagogės. Projektas vyko 2024 m. kovo – gegužės mėnesiais.
Projekto tikslas: skatinti vaikus domėtis ir susipažinti su raidėmis per žaidimą ir kūrybinę veiklą, turtinti žodyną, lavinti vaikų kalbinius gebėjimus.
Projekto uždaviniai:
– Skatinti vaikus domėtis raidėmis, atpažinti žodžius, eksperimentuoti, žaisti kalba.
– Ugdyti vaikų kūrybiškumą, išradingumą, taikyti savitas kūrybinių darbų atlikimo technikas.
– Organizuojant veiklas įvairiose erdvėse skatinti vaikų aktyvumą, ugdyti savarankiškumą, kūrybiškumą.
– Sukurti aplinką, skatinančią vaikus atrasti, pamatyti, suvokti, įsiminti grafinį kalbos ženklų vaizdą ir susieti su asmenine patirtimi.
Veiklos buvo suplanuotos atsižvelgiant į vaikų pasiekimus.
Dalyvaujant projekte, vaikai:
– įtvirtino žinias apie raides ir žodžius;
– suprato, kad norint išmokti skaityti reikia pažinti raides;
– lavino savo mąstymą ir vaizduotę per meną, muziką, mokslą, matematiką ir kūrybiškumą, atlikdami įvairias raidžių pažinimui skirtas kūrybines užduotėles: vaikai minėjo kovo 11 d., dėliojo ir dekoravo savo vardo pirmąją raidę, atliko daug įvairių kūrybinių užduotėlių;
– aktyviai lavino IKT įgūdžius, atlikdami apklausas vaikams, kurdami savo logotipą, bei rinkdami gražiausią projekto „Linksmos raidės“ logotipą, dalyvavo nuotoliniame susitikime su kitais projekto dalyviais per ZOOM programėlę.
Pasidžiaukime mūsų įstaigos vaikų veiklų akimirkomis.
IU mokytoja Giedrė Garbaliauskienė
Logopedė ir spec. pedagogė Laura Ivanovienė