Mėnuo: 2025 vasario

„Skaitome ir kuriame kartu“„Skaitome ir kuriame kartu“

Kad šiuolaikiniame moderniame ir inovatyviame pasaulyje vaikai atrastų knygas, domėtųsi jomis, stiprėtų noras jas skaityti, sudalyvavome ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų bei pradinio ugdymo mokinių tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Projekto metu reikėjo pasirinkti rašytojos Evelinos Daciūtės kūrinį, jį perskaityti su vaikais, aptarti ir organizuoti kūrybines, edukacines veiklas, įvairiomis technikomis kurti įsivaizduojamus girdėto teksto personažus/vaizdus: piešti, lipdyti, konstruoti, diskutuoti, kurti plakatus, skaitytą knygelę pristatyti draugams ir pan.

PU „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai skaitė ir aptarė E. Daciūtės knygą „Ševeliūra“. Išklausę tekstą jį aptarė, diskutavo, apie ką buvo istorija.  Vaikai suprato, kad padedant draugui baimę galima nugalėti. Taip pat diskutavo, kas yra draugystė ir rūpinimasis vienas kitu. Žaidimas ne tik moko spręsti problemas, bet ir ugdo kūrybiškumą. Tad  į perskaitytos knygos istoriją pažvelgėme žaismingai. Vaikai kūrė įsivaizduojama girdėto teksto personažą, žaidė vaidmenų žaidimą „ Reikia apsikirpti“, atliko dailės darbelį „Nauja Alisos šukuosena“.

PU mokytoja Saulė Stancevičienė, logopedė, spec. pedagogė  Laura Ivanovienė.

 

 

Vasario 16-osios paminėjimas ,,Mūsų Lietuvėlėj sukas malūnėliai”Vasario 16-osios paminėjimas ,,Mūsų Lietuvėlėj sukas malūnėliai”

Akmenės raj., Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius ,,Gintarėlis” paminėjo Vasario 16-osios – šventę ,,Mūsų Lietuvėlėj sukas malunėliai”. Renginį organizavo ir vedė meninio ugdymo (muzikos) mokytoja Živilė Garbaliauskienė ir logopedė, spec. pedagogė  Laura Ivanovienė. Šventės metu vaikai ir pedagogai pasinėrė į  programą, kuri simboliškai atspindėjo lietuviškų malūnų svarbą tautos gyvenime. Renginys prasidėjo tradiciškai – V. Kudirkos ,,Tautiška giesme”. Po to abi vedėjos žaismingai pristatė malūnų temą, palygindamos žmonių kalbas su nuolat besisukančiais malūno sparnais. ,,Drugelių” grupės mažieji dalyviai aktyviai įsitraukė į  lietuvių liaudies žaidimą „Pakulinis maišas“ – puoselėdami liaudies tradicijas. Liaudies šokį „Zur zur malūnėlis“ sušoko ,,Saulyčių” gr., jis paskatino vaikus pajusti tikrąją lietuviško kaimo dvasią, o žaidinimą „Dzig dzig dzig o pa pa“ atliko patys mažiausi darželio auklėtiniai – ,,Kiškučių” ir ,,Boružiukų” grupės. Šventės metu skambėjo intriguojančios istorijos apie senovinius malūnus. Vedėjos pasakojo apie keistus nutikimus, vykstančius malūnuose naktimis, svarstė, ar tik ne sena žemaičių daina malūno sienose įstrigo. Šią paslaptį padėjo atskleisti solistas  iš „Bitučių“ grupės kuris, jis žemaitiškai prisistatė ir padainavo  dvi lietuvių liaudies dainas. Šventėje netrūko ir smagių skaičiuočių, eilėraščių skirtų Lietuvai bei improvizacijos, kuriuos atliko „Bitučių“ ir ,,Pelėdžiukų” grupės vaikai. Kiekvienas šioje šventėje vaikas tapo mažu malūnėliu, sukdamasis žaidimo ritmu. Muzikos mokytoja šventėje dainoms pritarė kanklėmis. Renginio pabaigoje vaikai simboliškai „iškepė“ ypatingą gimtadienio tortą Lietuvai – kiekviena grupė sukūrė savitą sluoksnį, išreikšdama meilę, gamtą ir šviesą. Šventę vainikavo visų vaikų atliekama bendra daina „Aš gimtinę myliu“, kuri pripildė salę šilumos, vienybės jausmo bei gausa trispalvių. Galiausiai, linksmai nuskambėjus ir lietuvių liaudies šokis „Malūnėlis” kurį visi bendrai ir sušoko. Džiugu, kad darželio bendruomenė, puoselėdama tautines tradicijas, šventė Vasario 16-ąją su šypsenomis ir entuziazmu, perduodama jaunajai kartai meilę gimtajai šaliai ir jos kultūrai.

Muzikos mokytoja Živilė Garbaliauskienė

Išvyka į Akmenės Onos Šimaitės biblioteką.Išvyka į Akmenės Onos Šimaitės biblioteką.

Vaikų mėgstami žaisliukai – kiškučiai, meškiukai, ežiukai, laputės ir kiti pasakų personažai, kurie „gyvena“ vaikučių knygelėse bei žaidimuose, sukelia daug džiaugsmo. „Drugelių“ grupės ugdytiniai  dalyvavo tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykime knygelę” ir susipažino su E. Daciūtės knyga „ Meškiai eina į mokyklą“. Vaikai suprato, kad norint eiti į mokyklą, reikia daug ko išmokti. Tad teko galimybė apsilankyti Akmenės Onos Šimaitės bibliotekoje. Ten visus pasitiko Meškiukas Rudnosiukas. Jo draugės – bibliotekos darbuotojos papasakojo apie knygučių įvairovę. Jaunieji bibliotekos lankytojai su meškučiu ne tik žiūrinėjo spalvingas knygeles , bet patys iš spalvoto popieriaus gamino meškiukus, su kuriais žaidė, kalbino juos ir kūrė pasakas. Vaikai, gavę saldžių dovanėlių, laimingi grįžo ir toliau tęsė žaidimus su mielais Rudnosiukais.

IU mokytoja Zina Pranckienė

 

 

Žiemos išdaigosŽiemos išdaigos

Žiema – puikus metas, kai ugdytiniai gali paliesti, pajusti, matyti ar išgirsti bei savarankiškai tyrinėti supantį pasaulį, eksperimentuoti, kelti klausimus, klysti ir tuo pačiu s magiai leisti laiką patiriant atradimo džiaugsmą. „Saulučių“ grupės vaikai, sulaukę iškritusio negausaus sniego, sumanė iš jo statyti. Suformavę rutulius iš sniego, pastatė senių besmegenių eilę. Papuošimui naudojo šakeles, o guašu piešė kitas
detales. Kasdien vaikai galėjo stebėti kaip natūralioje aplinkoje tirpsta pastatyti besmegeniai. Tokios STEAM veiklos leidžia patiems vaikams pažinti, patirti tyrinėjamą reiškinį, atrasti priežastinius ryšius.

IU mokytoja Giedrė Garbaliauskienė