Diena: 2025-04-29

Akmenės rajono priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio edukacinė išvyka į Naisius: patirtys, įkvėpimas ir bendrystėAkmenės rajono priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio edukacinė išvyka į Naisius: patirtys, įkvėpimas ir bendrystė

Balandžio 24 dieną Akmenės rajono priešmokyklinio ugdymo mokytojų metodinio būrelio bendruomenė leidosi į edukacinę išvyką į žymųjį Naisių kaimą, kuris vis garsiau skamba kaip kultūrinio, edukacinio bei bendruomeninio gyvenimo pavyzdys Lietuvoje. Ši išvyka ne tik praturtino dalyvių profesines žinias, bet ir paskatino pasidalyti gerąja patirtimi, pasisėmus naujų idėjų tolimesniam darbui su vaikais.
Išvykoje dalyvavo 10 pedagogių iš Akmenės gimnazijos IU skyriaus „Gintarėlis“, Ventos gimnazijos IU skyriaus ,,Berželis”, Papilės S. Daukanto gimnazijos skyriaus ,,Kregždutė”, IKU mokyklos ( „Atžalynas“, „Buratinas“ ir „Žvaigždutė“). Taip pat išvykoje dalyvavo Akmenės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Daina Jarušaitienė. Vienas iš pagrindinių edukacinės kelionės akcentų buvo odos dirbinių edukacija. Kūrybinių dirbtuvių metu mokytojai patys gamino raktų pakabukus iš natūralios odos – tai ne tik smagus praktinis užsiėmimas, bet ir puikus pavyzdys, kaip rankdarbiai gali tapti edukacijos dalimi bei įkvėpti veikloms su vaikais.  Išvyka taip pat apėmė turiningą ekskursiją po Naisius su gide. Pasivaikščiojimas po šį išskirtinį Šiaurės Lietuvos kampelį atskleidė vietos kultūros, istorijos ir gamtos grožį. Mokytojai turėjo progą pamatyti žymiausias Naisių vietas, išgirsti istorijų, kurios suteikė platesnį kontekstą apie
bendruomeniškumo svarbą ir vietinės tapatybės puoselėjimą. Dienos pabaigoje vyko refleksija ir bendrystės laikas prie bendro stalo „Baltojo gandro“ restorane. Tai buvo puiki proga ne tik pasidalyti dienos įspūdžiais, bet ir aptarti, kaip įgytos žinios gali praturtinti kasdienį ugdymo procesą. Išvyka į Naisius – tai džiaugsmingas priminimas, jog kiekvienas susitikimas, kiekviena nauja patirtis gali tapti įkvėpimu profesinei kelionei. Aplankyta vietovė ir įgyta patirtis neabejotinai įneš gaivaus vėjo į priešmokyklinio ugdymo praktiką Akmenės rajono ikimokyklinėse įstaigose.

Priešmokyklinio ugdymo mokytojų
metodinio būrelio pirmininkė Lauryna Danusevičienė

Respublikinis meninio skaitymo ir piešinių konkursas „Spalvų ir garsų simfonija“Respublikinis meninio skaitymo ir piešinių konkursas „Spalvų ir garsų simfonija“

2025 m. balandžio 17 dieną Akmenės rajono Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Kregždutė“ vyko respublikinis ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninio skaitymo konkursas „Spalvų ir garsų simfonija“, skirtas iškilaus lietuvių menininko M. K. Čiurlionio 150-osioms gimimo metinėms paminėti. Šis renginys tapo nuostabia proga atsiskleisti per meną, poeziją ir muziką. Konkursą organizavo Akmenės rajono Papilės Simono Daukanto gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Kregždutė“ pedagogų grupė, kurių dėka renginys tapo tikra kūrybos oaze net patiems mažiausiems. Tarp gausybės talentingų dalyvių pasirodė ir du Akmenės rajono Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,,Gintarėlis“ ugdytiniai – Dalius Milaševičius ir Lukas Katauskis. Jie atstovavo savo ugdymo įstaigą ir įnešė į konkursą savitą kūrybinį atspalvį. Lukas Katauskis padeklamavo K. Ivinskio eilėraštį „Istorija apie piktą varną“. Berniuko pasiruošimu rūpinosi mokytoja Zina Pranskienė. Dalius Milaševičius padainavo žemaičių liaudies dainą „Šokiniejė, bėginiejė“. Jo pasirodymas buvo įvertintas tarp geriausiųjų. Konkursas turėjo kilnius tikslus: ugdyti vaikų kalbinius gebėjimus, skatinti kūrybiškumą, meilę gimtajam žodžiui, individualią saviraišką, plėsti kultūrinį akiratį bei stiprinti švietimo įstaigų bendravimą ir bendradarbiavimą. Iš viso renginyje dalyvavo net 25 vaikai. Visi konkurso dalyviai buvo apdovanoti diplomais bei atminimo dovanėlėmis. Po oficialiosios dalies vaikų laukė kūrybinė užduotis – visi kartu jie piešė bendrą piešinį tema „Kas gyvena jūroje. Vėliau mažieji talentai vaišinosi vaisiais, bendravo ir žaidė su naujais draugais. Puikiai praleidę laiką, vaikai laimingi ir kupini įspūdžių sugrįžo į savo ugdymo įstaigas. Šis konkursas dar kartą priminė, kaip svarbu nuo mažens skatinti vaikų kūrybiškumą ir drąsą reikšti save – tiek žodžiu, tiek piešiniu, tiek daina. „Spalvų ir garsų simfonija“ tapo įkvepiančia švente, kurioje mažieji kūrėjai galėjo sužibėti savo talentais.

Meninio ugdymo  (muzikos)  mokytoja Živilė Garbaliauskienė