Fizinis aktyvumas, plokščiapėdystės ir taisyklingos laikysenos profilaktika

Plokščiapėdystė, tai dažnai pasitaikantis ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikų atramos aparato sutrikimas. Ikimokykliniame amžiuje vyksta labai ženklūs pėdos vystymosi pokyčiai: iki 3 gyvenimo metų vaiko pėda didžiąja dalimi paviršiaus priglunda prie grindų, pėdos raumenys yra silpni, o išlenkimas nežymus, visą pėdą dengia storas riebalų posluoksnis, dėl kurio pėda atrodo plokščia. Nuo 4 – erių metų pradeda nykti riebalų pagalvėlės ir matytis pado išgaubtumas, išryškėja tikroji pėdos konstrukcija. 5 – aisiais gyvenimo metais vaiko pėda ilgėja, platėja ir dėl besiformuojančių išlenkimų aukštėja. 6 – erių metų vaiko pėdoje jau aiškiai matomi išilginiai ir skersiniai lankai, sukuriantys pėdos skliautus.

Visą rugpjūčio mėnesį Akmenės rajono Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje Gintarėlis vyko korekcinės mankštos. Jų metu vaikai atliko įvairius pratimus skirtus stiprinti kojų ir pėdų raumenis bei raiščius, laikyseną ir nugaros raumenis. Labai daug džiaugsmo ir emocijų vaikams suteikė paruoštas kliūčių ruožas, kurį reikėjo pereiti nepaliečiant žemės, ir be batukų. Lauke buvo vedamos mankštos, linksmosios estafetės. Tėveliams buvo paruošti elektroniniai lankstinukai su pratimais plokščiapėdystės profilaktikai.

Užsiėmimų metu su vaikais taip pat diskutavome apie vandens svarbą. Kam reikalingas vanduo žmogui ir gamtai, kuo vanduo naudingas organizmui, kodėl vanduo toks svarbus vasaros metu, kiek reikia išgerti vandens per dieną. Dalinamės vaizdine medžiaga iš įvykusių užsiėmimų.

Visuomenės sveikatos specialistė Laura Valentinaitė