Mėnuo: 2025 gegužės

Edukacija „Velykų margutis”Edukacija „Velykų margutis”

Paprotys įaugęs drūčiai,
Kur Velykos – ten margučiai.
Juos kaip dovaną vertingą,
Dovanot kam nori tinka.
Kiaušinis – svarbiausias Velykų simbolis. Daugiausiai džiaugsmo vaikams per Velykas padarydavo margutis, tuo labiau jeigu gražiai išmargintas ir skiriasi nuo kitų. Kiaušinius Lietuvoje dažė viena spalva, margino dėmėmis, išrašydavo vašku, skutinėjo. Priešmokyklinio ugdymo „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai kiaušinius puošė spalvota vilna. Kiekvienas vaikas išsirinko vilną su labiausiai patinkančiomis spalvomis. Ugdytiniai atsakingai apgalvojo raštą, spalvų derinius ir saugiai, naudodamiesi vėlimo data, margino kiaušinius. Kartu su priešmokyklinukais kiaušinius puošė, margino ir vaikams padėjo logopedė Laura Ivanovienė, švietimo padalinio vadovė Leta Numsėdienė. Ugdytiniai sukūrė unikalius margučius, kuriuose atsispindėjo kiekvieno vaiko individualumas. Smagiai ir naudingai visi dalyviai praleido laiką kūrybiškoje ir šventiškoje aplinkoje. Po veiklos refleksijos, mokytoja Saulė Stancevičienė, logopedė Laura Ivanovienė ir švietimo
padalinio vadovė Leta Numsėdienė, apdovanojo ugdytinius Velykinėmis staigmenomis.

 

 

 

Projekto „Ikimokyklinio ugdymo gerinimas” I etapo renginysProjekto „Ikimokyklinio ugdymo gerinimas” I etapo renginys

2025 m. gegužės 6 d. Šiauliuose vyko projekto „Ikimokyklinio ugdymo gerinimas – 1 etapas“ pristatymas. Projekto pristatyme dalyvavo Akmenės gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Gintarėlis“ švietimo padalinio vadovė L. Numsėdienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja G. Garbaliauskienė ir logopedė, specialioji pedagogė L. Ivanovienė. Projekto „Ikimokyklinio ugdymo gerinimas“ (10-015-P-0001) tikslas sukurti įstaigų, vykdančių ikimokyklinio ugdymo programas, stiprinimo paketą, apimantį mokymąsi vieniems iš kitų (angl. peer-learning), bei atnaujinti/stiprinti ikimokyklinio ugdymo mokytojų kompetencijas. Renginio metu pristatyti projekto tikslai, vyko praktiniai užsiėmimai bei diskusijos apie sėkmingą bendradarbiavimą ugdymo įstaigose.

BEGALYBĖ ŠIRDELIŲ PLAKA VIENU RITMU
,,Saulučių‘‘ grupės ugdytiniai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ugdymo įstaigų akcijoje ,,Begalybė širdelių plaka vienu ritmu‘‘, kuri ugdė vaikų toleranciją ir supratimą apie žmonių įvairovę.

 

 

 

 

TRISPALVĖ KITAIP

Nuo 2025 sausio 22 d. iki 2025 kovo 11d. vyko respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų kūrybinių darbų paroda, kurios tikslas ugdyti tautiškumą, pilietiškumą, kūrybiškumą.

 

 

 

 

KARTU PASKAITYKIM KNYGELĘ

Šiame tarptautiniame projekte, kuris vyko 2025 vasario 3-7 dienomis dalyvavo ,,Drugelių‘‘ grupės vaikai. Šio projekto tikslas – skatinti šalies ir užsienio lietuvių vaikų skaitymą bei domėjimąsi lietuvių rašytojos Evelinos Daciūtės kūryba, ugdyti kūrybiškumo ir komunikavimo kompetencijas.

IU mokytoja Vaida Jusienė

Velykinės dirbtuvėlėsVelykinės dirbtuvėlės

Su saulės šiluma ir ilgėjančiomis dienomis, žemė pradeda žydėti naujomis spalvomis ir gyvybe. Kiekvienais metais atbudus pavasariui ir sugrįžus paukščiams, švenčiama pati gražiausia pavasario šventė – Šv. Velykos. Tai vilties, tikėjimo ir atsinaujinimo šventė, kurią švenčia visi: ir maži ir dideli. „Saulučių“ grupės vaikai kūrė Velykinius margučius panaudodami STEAM metodą. Taip jie tobulino aplinkos pažinimo, skaičiavimo, matavimo, tyrinėjimo, problemų sprendimo, kūrybiškumo, mokėjimo mokytis pasiekimus. Panaudodami įvairias dailės raiškos priemones ir medžiagas, vaikai kūrė ir atvirutes, kurias dovanojo ne tik savo tėveliams, bet įstaigos bendruomenės nariams. Balandžio 16 dieną išvykę į miestą pasižvalgyti kaip puošiamos miesto erdvės, vaikai savo gamintomis atvirutėmis sveikino sutiktus senjorus. Puošdami kiškučius, vaikai patyrė teigiamas emocijas, kūrybinį džiaugsmą, kuriant ir atrandant naujas meninės veiklos priemones. Vaikų velykinių darbelių nuotraukos dalyvavo įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir parodose. Į dirbtuvėlės įsijungė ir grupės tėveliai, kurie su savo vaikučiu namuose gamino margučius, kuriais puošėme velykinį medį.

IU mokytoja Giedrė Garbaliauskienė